OSB Levha

OSB levha, yönlendirilmiş şerit levha olarak da bilinmektedir, belirli yapıştırıcıların eklenmesi ve daha sonrasında belirli yönlerde ağaç şeritlerinin, yani pulların sıkıştırılması ile oluşturulan, sunta levhaya benzer bir şekilde tasarlanan bir ahşap türüdür. OSB levha, genel olarak inşaat alanlarında yük taşıma uygulamaları için kullanılmaktadır. Oldukça dayanıklı olan bu malzeme, çeşitli ve elverişli mekanik özelliklere sahiptir.

OSB levha üretimi ve satımı yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen Ezengin Grup firması, sizler için en kaliteli ve en iyi ürünleri üretmeye son sürat devam etmektedir.

OSB Levha Çeşitleri

OSB levha çeşitleri oldukça fazladır. Bu çeşitler aşağıdaki gibi listelenmiştir:

  • OSB 1: OSB 1 levha, sıklıkla kurum ortamlar için kullanılmaktadır. İç teçhizatlara yönelik genel amaçlı panolar ve levhalarda kullanılan bu ürünler, oldukça dayanıklı olup, kullanıldığı alana dayanıklılık sağlamaktadır.
  • OSB 2: OSB 2 levha, kuru ortamlarda kullanılan, yük taşıyıcı ürünlerdir.
  • OSB 3: OSB 3 levhalar, nemli koşullarda sıklıkla kullanılan, yük taşıyıcı ürünlerdir.
  • OSB 4: OSB 4 levhalar, sıklıkla nemli koşullarda kullanılan, ağır iş yük taşıyıcı ürünlerdir.

Oldukça dayanıklı olan OSB levha çeşitleri, farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Bu boyutlar, 122 cm ve 244 cm arasında değişmektedir. OSB levha kalınlıkları ise 9 mm, 10 mm, 11 mm, 12 mm, 15 mm, 18 mm, 22 mm ve 25 mm olabilir.

Hepsi ve daha fazlası için Ezengin Grup firması ile iletişime geçebilirsiniz.

OSB Levha Kullanım Alanları ve Fiyatları

OSB levhalar, duvar kaplamalar, çatı kaplamalar, döşeme, dekorasyon, sahne dekoru üretimi ve reklam panoları gibi çeşitli marangozluk alanlarında kullanılmaktadır. OSB levha fiyatları, OSB levha çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak, OSB 1 levha ile OSB 3 levhanın fiyatı aynı değildir. Bu sebepten ötürü OSB levha fiyatları hakkında net ve sabit bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. OSB levha fiyatları hakkında daha ayrıntılı ve daha detaylı bilgi için Ezengin Grup firması ile iletişime geçebilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, anlık bilgilerden haberdar olabilirsiniz.