Shingle Çatı Örgüsü Hizmeti

Shingle çatı örgüsü (Şıngıl çatı örtüsü) son dönemlerde çatılarda sıkça tercih edilip kullanılan bir sistemdir. Shingle levhaların uygulanması için tavsiye edilen en düşük çatı eğimi %20-27dir. Şıngıl çatı örtüsü kaplamasının tercih edilmesinin en büyük sebeplerinin arasında çatıda güvenilir su yalıtımını sağlarken aynı zamanda dekoratif görünüm verebilmesi yer almaktadır. Ayrıca çatıda kullanılan kiremitler, çatıya ağırlık yapabilmekte ve çok kolay bir şekilde kırılabilmekte veya uçabilmektedir. Bu yüzden, bu kırılmalar, kiremit kullanımında sürekli eksilmeye neden olabileceği için çatı gittikçe dayanıksız hale gelip çatı örgüsünün yenilenmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

 • Şıngıl çatı örtüsü kaplaması kırılma ve uçma yapmaz.
 • Şıngıl modelleri düz bir zemin yarattığı için çatı üzerinde de rahat bir şekilde gezilebilmektedir.
 • Shingle çatı örgüsü hizmeti ise tüm bu problemlere son vererek hem kiremitten dolayı oluşan çatı ağırlıklarına hem de kiremit kırılmalarına bağlı eksilmelere kaliteli ve ekonomik bir alternatif sunarak kısa süreli kullanım sorununu da çözebilmektedir.
 • Şıngıl çatı örgüsü hizmeti, sunduğu akıllı ve cebe uygun çözümlerle günümüzde her geçen gün daha da yaygın olarak kullanılan ve gün geçtikçe daha da artan kullanım potansiyeli olan bir hizmettir.
 • Yonca desenli şıngıl, kırmızı şıngıl, arduazlı shingle, kumlu rulo dekoratif şıngıl, kendinden yapışkanlı şıngıl gibi seçenekleri bulunmaktadır. Bir çok farklı çeşidi olan şıngıl çatı kaplamaların fiyatları da bu farklı türlere göre (Kumlu Şıngıl Fiyatları gibi) değişiklik göstermektedir. Ayrıca bina çatılarının yanı sıra dış mekanlardaki çardaklar, mahya, baca dibi, oluk, gizli dere detaylarında kullanılan çatılarda da kullanılan shingle fiyatları metrekare hesabının farklı olmasından dolayı değişebilmektedir.

  Şıngıl, yüzeyde osb üzerine direkt olarak veya altına membran ile uygulanabilir. Membran yüzeye pürmüz ile yapıştırılan mükemmel bir su izolasyon malzemesidir. Ancak bu uygulama da maliyeti arttırmasından dolayı çok tercih edilmemektedir.

  Shingle kaplama hizmeti önemi

 • Şıngıl kaplama eski ve yeni çatılara uygulanabilmektedir. Ancak şıngıl kaplama hizmeti yapılırken dikkat edilmesi gerek çok önemli noktalar vardır.
 • Şıngıl kaplama hizmetinde yapıştırıcılar benzin gibi bir incelticiyle karıştırılmadığı sürece tercih edilmemelidir.
 • Shingle kaplama çatı tercihinde kaplanacak çatının OSB veya su kontrplağı olarak da bilinen yüzey kaplama tahtaları kesinlikle kuru olmalıdır. Aksi takdirde elde edilen hizmetten en yüksek verim alınamamaktadır.
 • Yapınıza dekoratif görünümüyle ve çeşitli renk seçenekleriyle çağdaş bir görüntü kazandıracaktır.
 • Uygulama pratikliğinden dolayı kısa sürede örülerek zamandan tasarruf sağlar.
 • Kullanım sürekliliği sağlar.

Tüm bunlar göz önüne alındığında Shingle çatı kaplama işleminde elde edilecek olan verim, kaliteli hizmet, renk ve tasarım alternatifleri ve uzun ömürlü kullanımıyla müşteri memnuniyetini en ön planda tutan işinin ehli profesyoneller ile iletişime geçmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.