REDPAİNT RP-EMP - AHŞAP İÇİN EMPRENYE

REDPAİNT RP-EMP su esaslı, insan ve çevre dostu borik asit ve amonyak molekülleri ihtiva eden bir emprenyedir. Mantarlara, zararlı böceklere ve dış hava şartlarına karşı koruma sağlar. Paslanmaya karşı katkı maddesi ile korunmuştur.

AVANTAJLARI ve ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  • Pencere-kapı doğrama, metal pencereler için - ahşap kasalar, panjur, döşeme tahtası
  • Çatı kafes sistemleri, cephe kaplaması, saçak-kemer-balkon kerestesi, taşıyıcı elemanlar (su basman seviyesinin üzerinde kullanılanlar)
  • Çevre düzenleme, çocuk parkı elemanları, bahçe mobilyaları, bağ kazığı, sera, kereste, çit, ağıl, iskele, marina
  • Otoyol korkulukları, tel direkler, kablo makaraları, ses ve çığ bariyerleri, metro ve demiryolu traversleri, istinat duvarı, su soğutma kulesi, su kanallarında kullanılan kereste

UYGULAMA

Emprenye ve püskürkme yöntemiyle uygulama yapılabilir. Her türlü kesim vb. işler emprenye işleminden önce yapılmış olmalıdır. Emprenye edilecek ahşap temiz olmalıdır.

Malzemenin tam etkili nüfuzu ve kuruması için ahşap yağmurdan korunmalıdır. Eğer emprenyeden sonra ahşap kesilirse, kesim yerleri ilaveten emprenye edilmelidir.

Emprenye edilmiş ahşabın verniklenmesi veya boyanması söz konusu ise, bu Solventli veya su bazlı ürünlerle yapılabilir. Küçük yüzeylerde deneme yapılarak renk, yapışma vb. konular kontrol edilmelidir.

KULLANIM ALANLARI

Pencere-kapı doğrama, metal pencereler için - ahşap kasalar, pancur, döşeme tahtası Çatı kafes sistemleri, cephe kaplaması, saçak-kemer-balkon kerestesi, taşıyıcı elemanlar (su basman seviyesinin üzerinde kullanılanlar) Çevre düzenleme, çocuk parkı elemanları, bahçe mobilyaları, bağ kazığı, sera, kereste, çit, ağıl, iskele, marina, tel direkler, kablo makaraları, ses ve çığ bariyerleri, metro ve demiryolu traversleri, istinat duvarı, su soğutma kulesi, su kanallarında kullanılan kereste

SARFİYAT

Uygulama yüzeyine bağlı olarak 0,15 – 0,20 lt /m2’dir.

AMBALAJ

5 lt PE Bidon / 15 lt PE Bidon

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Nem Küf Rutubet Boyası , Kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun depolandığı takdirde 12 aydır. Depolamada ürün güneşe veya dona maruz kalmamalıdır. +4 °C`nin altında depolanmamalıdır.