REDPAİNT RP-REDNEM (NEM-RUTUBET- KÜF BOYASI)

REDPAİNT RP-NEMRED (Nem – Küf – Rutubet Boyası) özel kimyasallar ile güçlendirilmiş, kokusu giderilmiş solvent ile formule edilmiş, nem ve rutubeti bloke eden kullanıma hazır boyadır.

AVANTAJLARI ve ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  • Yazlıklar, depo ve bodrum katları, tünel mahzen ve kiler gibi yerlerin iç duvarlarında, duvar ve tavanlarda kullanıma uygun, rutubeti bloke eden, kullanıma hazır mat iç cephe boyasıdır.
  • İç cephede her türlü nemli yüzeylere uygulanabilir.
  • Duvardan gelen nemi ve rutubeti bloke eder.
  • Küf ve bakteri üremesini engeller.

Nem Küf Rutubet Boyası İç cephede her türlü nemli yüzey üzerine rahatlıkla uygulanabilir. Yağ ve alkid içermediğinden beyazlığını korur, sararmaz. Duvardan gelen nemi ve rutubeti bloke eder, küf ve bakteri üremesini engeller. Hızlı kurur. Alkali direnci çok yüksektir, dökülmez. Yüzeye astarsız mükemmel bir yapışma sağlar.

Binalarda, özellikle su basmanı seviyesindeki nem ve rutubetin meydana getirdiği hasar ve dökülme problemlerinin çözümünde birebirdir. Rahatsız edici kokusu olmadığı için uygulamadan kısa süre sonra boyanan alan kullanılabilir.

UYGULAMA

Nem Küf Rutubet Boyası, Yeni boyanacak ince sıvalı yüzey üzerindeki fazla su, bir bez ile alınmalıdır. Eski boyalı yüzeylerde sağlam zemin elde edinceye kadar bir zımpara yardımıyla eski kabarmış dokular temizlenmeli, yüzey tozdan arındırılmalıdır.

Boyama:

  • Düşük devirli matkap ile karıştırılır.
  • Fırça veya rulo ile inceltilmeden uygulanır.
  • 12 saat ara ile iki kat uygulama önerilir.
  •  

KULLANIM ALANLARI

Binaların iç kısımlarında, duvar ve tavanlara rahatlıkla uygulanabilir. içinde bulunan özel katkılar nemle kürlendiğinden hafif ıslak ve nemli yüzeylere uygulanır. Özellikle yazlıklar, depo ve bodrum katlarında, tünel, mahzen ve kiler gibi yoğun nemli ve alkali ortamlarda kullanılır.

SARFİYAT

Uygulama yüzeyine bağlı olarak 0,5 kg /m2’dir.

AMBALAJ

5 kg Teneke Kutu

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Nem Küf Rutubet Boyası , Kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Raf ömrü uygun depolandığı takdirde 12 aydır. Depolamada ürün güneşe veya dona maruz kalmamalıdır. +4 °C`nin altında depolanmamalıdır.