Su Tutucu Bant

Su tutucu bant, inşaat ve genleşme derzlerinde su sızdırmazlığı sağlayabilmek için kullanılan bir üründür. Su tutucu bant, PVC esaslı bir ürün olup, oldukça esnek malzemelerden elde edilmektedir. Su tutucu bantlar, kullanım alanlarına göre farklı ölçülerde ve kesitlerde olabilir. Su tutucu bantlar, yapıları gereği uygulandıkları alana dayanıklılık kazandırır.

Su tutucu bant üretimi yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen Ezengin Grup firması, sizler için en kaliteli ve en verimli su tutucu bantları üretmeye son sürat devam etmektedir.

Su Tutucu Bant Seçilirken Nelere Dikkat Edilmesi Gereklidir?

Su tutucu bantlar, yeraltı garajları, otopark zeminleri, silolar, endüstriyel yapılar, metro tünelleri, demiryolu tünelleri, zemin döşeme plakaları, sızdırmazlık perdeleri, pis su tesisleri, su depolama tankları, su boru hatları, enerji santralleri, su kesici kapaklar ve kanal inşaatları gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bu sebepten ötürü kullanım açısından oldukça işlevsel ve önemli olan su tutucu bantlarını seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar aşağıdaki gibidir:

  • Su tutucu bantlar, uzun süre dayanıklı olmalı ve su tutucu özelliğini kaybetmemelidir.
  • Su tutucu bantlar, ıslandıktan sonra ufalanma yapmamalıdır.
  • Bu bantlar, kolay bir şekilde uygulanabilir olmalıdır.
  • Su tutucu bantlar, uygulanacak olan alana ve amaca uygun kesitlerde olmalıdır.
  • Su tutucu bantlar sahip oldukları özelliklerini değişen hava şartlarına karşı koruyabilmelidir.
  • Su tutucu bantlar, taze betona uygulandığı zaman olumsuz etki oluşturmamalıdır.

Su tutucu bantlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Su Tutucu Bantlar Fiyatları

Su tutucu bantların fiyatları, bant uzunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, uzunluğu oldukça fazla olan bir su tutucu bandın fiyatı ile uzunluğu kısa olan bir su tutucu bandın fiyatı aynı değildir. Aynı zamanda, bantların uygulanacağı alanın genişliği de fiyatları değiştirebilir. Ekstra olarak, işçilik masrafları ve işçilik emeği de fiyatlarda değişkenliğe sebep olabilir. Bu sebeplerden ötürü, su tutucu bantların fiyatları hakkında net ve sabit bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir.

Su tutucu bantların fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi için Ezengin Grup firması ile iletişime geçebilirsiniz.