Turuncu File

Turuncu file, dış cephe levhaları üzerinde bulunan çimento esaslı sıvanın hareketlerine karşı dayanıklılık göstererek çatlamaları engelleyen, alkali dayanımı yüksek olan, 160 g/m2 ağırlığa sahip malzemedir. Turuncu file, genel olarak yalıtım işlemleri gerektiren iç ve dış cephelerde kullanılmaktadır. Ayrıca, turuncu file, zemin ve tavan yalıtımlarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Turuncu file üretimi yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen Ezengin Grup firması, müşterileri için en kaliteli hizmeti vermektedir.

Turuncu File Özellikleri

Turuncu fileler, çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Turuncu fileler, cam ipliğinden dokunmuş olan takviye filelerdir.
  • Turuncu fileler genel olarak sıva ve macun çatlaklarını önlemek için kullanılmaktadır.
  • Turuncu fileler, özel bir kaplama ile dış hava koşulları ve alkaliye karşı oldukça dayanıklı bir hale getirilmiştir.
  • Turuncu filelerin sahip olduğu kaplama kalınlığı arttıkça malzemenin dış etkenlere ve alkaliye karşı dayanıklılığı da artmaktadır.
  • Turuncu file malzemesinin esnekliği her iki yön içinde %4'ten fazla olmamalıdır.
  • Turuncu filenin boyut bakımından pek çok çeşidi bulunmaktadır.
  • Turuncu file malzemesinin uzun vadede alkaliye karşı dayanıklılığı, "Kopma Dayanım Testi" ile test edilmiş olmalıdır.

Oldukça kullanışlı ve dayanıklı olan turuncu fileler hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek anlık bilgilerden haberdar olabilir ve gerekli bilgileri de elde edebilirsiniz.

Turuncu File Kullanım Alanları

Turuncu filenin çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Bu alanlar arasında iç ve dış cepheler, mevcut çatlak alanlar, bina içerisindeki taşıyıcı eleman alanları, mermer ve cam mozaikler, alçı ve gaz beton blokları, prefabrik yapılarda, epoksi zeminler ve binalar gibi alanlar bulunmaktadır.

Turuncu file hakkında daha detaylı ve daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmek için Ezengin Grup firması ile iletişime geçebilir ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca, yaşadığınız en ufak ya da problem de yetenekli ekibimiz ile iletişime geçebilir ve gerekli desteği ve yardımı gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Ekibimiz size yardım etmekten mutluluk duymaktadır.