Asmolen

Asmolen, içi boş kil kaplar ya da bloklar ile yapılan bir döşeme çeşididir. İçi boş olan kil kap döşemeler, genel olarak katı döşemeye göre daha az beton ile inşa edilirler. İçi boş olan bloklar, döşemenin kalın kısımlarını doldurmak için kullanılır. Bu durum, döşemenin ağırlığını hafifletmektedir.

Asmolen üretimi ve döşemesi yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen Ezengin Grup firması, sizler için en kaliteli hizmeti sunmaya son sürat devam etmektedir.

Asmolen Avantajları

Asmolen, kullanılan alana göre kendini gösterebilen bir üründür. Dolgu sistemi olması sebebiyle çevresel olarak herhangi bir zarar ya da olumsuz durum yaratmamaktadır. Asmolen, özellikle evlerde toz ve kir oluşumunu engellemektedir. İnşaat alanında yalnızca gerekli yerlerde kullanılan asmolen, çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Asmolen, tavan yapısına düz bir görüntü sağlamaktadır.
  • Asmolen kalıp sistemlerinin maliyet miktarları oldukça uygundur.
  • Asmolen içerisinde boşluk oluşturmak oldukça kolaydır.
  • Asmolenin sağlıklı bir yapısı bulunmaktadır. Bu ürünler, toz tutabilecek olan herhangi bir çıkıntı yapısına sahip değildir.
  • Asmolenlerin inşaat maliyetleri oldukça düşüktür.
  • Asmolenler, ses ve ısı yalıtımı olarak oldukça etkilidirler.
  • Asmolen çalışmaları esnasında kat kalıp planında bulunan dişlerin çoğunluğu için tek çizim ile hesap yapılması yeterli olur.

Daha fazla bilgi için Ezengin Grup firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Asmolen Türleri

Asmolenlerin çeşitli türleri bulunmaktadır. Asmolen türleri içerisinde en hafif olan tür strafordur, fakat en problemli olan tür de strafordur. Bu durumun en temel sebebi, straforun sıvasının tutturulması oldukça zordur. Sıvanın tutturulabilmesi için sıva fiskesinin kullanılması gereklidir.

En ağır asmolen türü ise kil maddelerden yapılan türdür. İnşaat sektörü içerisinde en çok tercih edilen asmolen türü ise gaz beton ve hafif betondur. Bu asmolen türleri ile değişik geometrik şekilleri üretilebilir.

Asmolen ve asmolen çalışmaları hakkında daha ayrıntılı ve daha detaylı bilgi alabilmek için Ezengin Grup firması ile iletişime geçebilir ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca, yaşadığınız en ufak sıkıntıda yetenekli ekibimizi 7/24 arayabilir ve gönül rahatlığı ile destek alabilirsiniz.