Cam Yünü

Cam yünü, lifli bir görüntüye sahip olan sarı renkli, piyasa bünyesinde levhalar şeklinde bulunan bir ürünüdür. İnorganik yapılı olan cam yünü, 1250 derece eritilen silis kumunun elyaf haline getirilmesi ile oluşturulan bir yalıtım malzemesidir.

Cam yünü üretimi ve satışı yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen Ezengin Grup firması, sizler için en kaliteli ve en iyi hizmet vermeye son sürat devam etmektedir.

Cam Yünü Özellikleri

Cam yünü çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Cam yünü, cam malzemelerden üretilen yapılardır, fakat aşırı sıcaklıktan ötürü camın yapısı değişmektedir.
  • Cam yünü, kolay kolay alev almayan bir üründür.
  • Cam yünü, paslanmadan ve küflenmeden uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
  • Cam yünü, kolay bir şekilde deforme olmaz.
  • Cam yünü, bükülebilir bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde cam yünü istenilen her yerde kolaylıkla kullanılabilir.
  • Cam yünü, yalıtım için ideal ürünlerdir.

Renk değiştirebilen cam yünü ürünleri hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cam Yünü Ne İşe Yarar ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Cam yünü, kullanım amacına ve kullanım yerine göre farklı yoğunluklarda ve boyutlarda üretilebilir. Cam yünü, aynı zamanda değişik kaplama malzemeleri olarak da üretilebilir. Cam yünü, genel olarak şilte, boru, dökme ve levha şeklinde üretilmektedir. Bu şekilde üretilen malzemeler, sıcağa ve neme maruz kalsalar da boyutlarında herhangi bir değişme ya da farklılık olmaz. Cam yünü ürünleri, zaman içerisinde çürümez, bozulmaz, küf tutmaz ya da paslanma yapmaz. Cam yünü ürünleri, krozyon yapmayan ürünler olup, böcek ve haşereler tarafından tahrip edilmezler.

Cam yünü, çeşitli kullanım alanına sahiptir. Bu alanlar arasında dış cephe, komşu duvarlar, iç bölmeler, asansör ve merdiven boşlukları, ahşap oturtma çatılar, metal çatılar, sandviç çatılar, betonarme ve duvar elemanları bulunmaktadır.

Cam yünü hakkında daha detaylı ve daha ayrıntılı bilgi alabilmek için Ezengin Grup firması ile iletişime geçebilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, anlık durumlardan haberdar olabilirsiniz.