EPS - Karbonlu EPS

EPS - karbonlu EPS, genel olarak ısı yalıtım işlemleri için kullanılan ürünlerdir. Genleşebilen Polistiren, yani EPS, stiren ve monomer malzemelerin polimerizasyonu sonucu elde edilen, reçine halinde kapalı ve gözenekli, tipik olarak beyaz renkli ya da yarı saydam bir termoplastik üründür. EPS, genel olarak ısı yalıtım için tercih edilmektedir. Tercih edilmesi nedenleri arasında yalıtım değerinin yüksek olması, enerji verimliliği sağlaması, kolay şekil alabilmesi, çevre dostu oluşu ve düşük maliyetli olması bulunmaktadır. Aynı zamanda EPS, medikal, ambalaj ve otomotiv gibi pek çok sektörde de kullanılmaktadır. Karbonlu EPS ise genleştirilmiş polistiren sert köpükten elde edilmiş olan, kapalı gözeneklere sahip, gri renkli bir ısı yalıtım malzemesidir. Normal EPS ile aynı kalınlıkta olup, %23 daha iyi ısı yalıtımı sağlamaktadır. Karbonlu EPS'lerin formu kolay kolay bozulmaz ve su geçirmez. Bu ürünler, oldukça ekonomi olup, çevre dostu ürünlerdir.

EPS - karbonlu EPS üretimi ve satışı yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen Ezengin Grup firması, sizler için en kaliteli ve en iyi ürünleri üretmeye son sürat devam etmektedir.

EPS - Karbonlu EPS Avantajları

EPS - karbonlu EPS, kullanıcılar için çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Ekolojik: EPS - karbonlu EPS'ler, yüksek enerji tasarrufu sağlayarak, karbonmonooksit ve diğer zararlı gazlasrın emisyonlarını azaltırlar. Bu sayede hava kirliliğinin önüne geçerler.
  • Dayanıklılık: EPS - karbonlu EPS'ler, ısı yalıtım performansı açısından en iyi malzemeler arasında yer almaktadır. Bu ürünler, su ve nemi minimum düzeyde alır ve çevre şartlarına göre ayarlar.
  • Geri Dönüşüm: EPS - karbonlu EPS'ler, atıkların geri dönüştürülerek farklı sektörlerde kullanılmasını sağlarlar.

EPS - Karbonlu EPS'de Yoğunluk Önemli Midir?

EPS - karbonlu EPS'de yoğunluk oldukça önemlidir. Seçilen EPS - karbonlu EPS malzemesinin yoğunluğu arttıkça ısı yalıtım katsayısı da düşmekte ve bu duruma bağlı olarak, yalıtım değeri de artmaktadır. Daha fazla bilgi için Ezengin Grup firması ile iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Ezengin Grup firması ile ezengingrup.com web sitemizde yer alan iletişim bölümünden iletişime geçebilirsiniz.