Osmanlı Kiremit

Osmanlı kiremit, standartlara uygun olarak üretilen üst ve alt kiremit çeşididir. Bu kiremitler, uzun yıllardır üretilen ve yaygın olarak kullanılan kiremitlerdir. Osmanlı kiremitleri, genel olarak restorasyon işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu kiremitlerin ağırlıkları, toleransları dahilinde değişebilir.

Osmanlı kiremit üretimi ve satışı yapan pek çok firma ve şirket arasında en çok tercih edilen EZENGİN Grup firması, sizler için en kaliteli kiremit çeşitlerini üretmeye devam etmektedir.

Osmanlı Kiremit Özellikleri

Osmanlı kiremit, standartlara uygun olarak çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Ağırlık: Osmanlı kiremitlerin ağırlıkları ortalama olarak 2 kilogramdır.
  • Yangına Karşı Tepki ve Dayanıklılık: Osmanlı kiremitler yangına karşı A1 sınıfında olan ürünlerdir.
  • Eğilme Dayanımı: Osmanlı kiremitler standartlara göre ortalama olarak 2 kN eğilme dayanımına sahiptir.
  • Üretim: Osmanlı kiremitler, ekşitilmiş lüleci çamurundan yapılmaktadır.
  • Yapı: Yapı olarak oldukça dayanıklı olan Osmanlı kiremitler, pullanma, çatlama, kırılma ve ayrılma gibi unsurların önüne geçmektedir.

Osmanlı kiremit hakkında daha fazla bilgi alabilmek için firmamızı takipte kalın!

Osmanlı Kiremit Kullanım Alanları ve Fiyatları

Osmanlı kiremitin çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Kule, kanatlı, kelebekli, fenerli, mansard, kırma beşik, sundurma ve şet gibi çeşitli farklı çatı tipi bulunmaktadır. Osmanlı kiremit bu çatı tiplerine oldukça uyumlu ürünlerdir. Bu çatı tiplerinin yapımı esnasında Osmanlı kiremitler kullanılmaktadır.

Osmanlı kiremit fiyatları ise satın alınan adet sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak, sayı bakımından fazla olan Osmanlı kiremit fiyatı ile sayı bakımından az olan Osmanlı kiremit fiyatı aynı değildir. Ekstra olarak, Osmanlı kiremitin kalitesi de fiyatlarda değişkenliğe sebep olmaktadır. Örnek olarak, markası bilinen bir Osmanlı kiremitin fiyatı ile markası çok fazla bilinmeyen bir Osmanlı kiremitin fiyatı aynı değildir. Ekstra olarak, toptan alımlarda fiyatlarda değişkenliğe sebep olabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü Osmanlı kiremit fiyatları hakkında net ve sabit bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Osmanlı kiremit fiyatları hakkında daha ayrıntılı ve daha detaylı bilgi alabilmek için EZENGİN Grup firması ile iletişime geçebilir ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.