YTONG

YTONG inşaat malzemelerinde sıklıkla kullanılan ürünlerden birisidir. YTONG malzemesinin en önemli işlevi ısı yalıtımını sağlamaktır. Binalarda kışın sıcaklığı yazın ise serinliği sağlaması amacıyla kullanılır. Bu da evi ısıtmak veya soğutmak için harcanacak enerjide tasarruf edilmesini sağlar. YTONG kullanılarak yapılan yapıların maliyetleri yükselir. YTONG kaliteli bir malzeme olup oldukça işlevseldir.

Ytong neden oluşur?

YTONG tuğla gibi balçıktan oluşan bir malzeme değildir. İçerisinde çimento, kireç ve su bulunan bir karışımdan elde edilir. YTONG ile tuğlanın aynı malzemeden yapılmaması ısı yalıtımındaki farkta ortaya çıkar. Tuğla sıcağı ve soğuğu olduğu gibi içeri çeker. Ancak YTONG gözenekli yapısı sayesinde binanın içi ile dışı arasında bir köprü görevi görür.

Ytong özellikleri nedir?

YTONG kullanılarak yapılan bir bina diğer binalara fark yaratır. Bu kaliteli malzemenin kullanımı bina için pek çok avantaj sağlar. Bu avantajlar;

  • Her şeyden önce binaya ısı yalıtımı sağlar. Yazları serin kışları ise sıcak olur.
  • Ses yalıtımı sağlama konusunda da başarılıdır. Özellikle apartman ve iş yeri binalarında ses yalıtımı toplu yaşam için oldukça önemli konulardan birisidir.
  • YTONG sağlam malzemelerden oluşur. Oluşacak pek çok hasara karşı yapıyı daha sağlam hale getirir.
  • YTONG içi hava dolu gözeneklerden oluşur. Bu sebeple hafiftir ve gereksiz ağırlık yapmaz.
  • Kolay işlenebilen bir malzemedir. Bina içinde değişiklik yapmak istediğinizde kolayca işlem yapabilirsiniz. Delme, çakma, sökme, yıkma gibi tamirat işlemlerine uygundur.
  • YTONG malzemesinin avantajları daha pek çoktur.

Firmamız

EZENGİN GRUP olarak firmamız pek çok inşaat firmasına ürün tedariki yapmaktadır. YTONG malzemesi de inşaat alanında kullanılan malzemelerden birisidir. Özellikle yalıtım özelliği konusunda yüksek verim istenen binalar da YTONG kullanılmaktadır.

Toplu yaşamın yaygın olduğu pek çok yerde ses yalıtımı için YTONG kullanımı önemlidir. Aynı zamanda sağlıklı binalar da yaşamak için de YTONG gibi çevre dostu ürünlerin kullanımı gereklidir ve daha da yaygınlaşması gerekir.

YTONG ve diğer birçok inşaat malzemesi tedariki için İstanbul’da faaliyet göstere firmamıza ezengingrup.com web adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.