YALITIM TUĞLA

Tuğlalar kendi içlerinde birkaç farklı gruba ayrılırlar. İnşaat firmasının tercihine göre seçilen bu tuğlaların bazıları yalıtım özelliği göstermektedir. Ses ve ısı yalıtımı için yani geçirmezlik özelliği olsun diye kullanılan tuğlalara yalıtım tuğla denir. Yalıtım tuğlalar özellikle yapıların ana duvarlarında kullanılır. Dış taraflarda ısı yalıtımı için, iç taraflarda ise ses yalıtımı için tercih edilir. Yalıtım tuğlalar, ısı yalıtımı için kullanılan Ytong’a göre daha az maliyet çıkarır. Bu sebeple Ytong malzemesi yerine yalıtım tuğla da tercih edilebilir.

Yalıtım tuğla avantajları

Genel olarak yapılarda tuğla kullanımının birçok avantajı vardır. Her şeyden önce en sağlam ve dayanıklı yapı malzemesidir ve uzun yıllar binayı ayakta tutar. Bununla birlikte tuğla çeşitleri arasından yalıtım tuğla kullanımının da kendine göre avantajları vardır. Bu avantajlara bir göz atmak gerekirse;

  • Isıyı ve sesi içerisinde tutar ve karşı tarafa iletmez
  • Nefes alma özelliği sağlar ve binayı rutubetten korur
  • İçerisinde küçük hava boşlukları bulundurur
  • Yangına karşı yanmaz ve tutuşmaz özellik gösterir
  • Diğer yalıtım alternatiflerine göre uygun fiyatlıdır ve ekonomiktir
  • Bina içerisinde ses yalıtımı ile konfor sağlar
  • Kış aylarında evin ısınması için daha az enerji gerekir, doğalgaz faturasının dostudur
  • Yaz aylarında ise ısıyı tutmaz ve binanın içerisine serinlik sağlar

Bu sayılanlar yalıtım tuğlası ile örülen duvarların binaya ve içerisinde yaşayanlara sağladığı katkılara örnek olabilir. Yalıtım tuğlasının en önemli katkısı kışın binayı sıcak tutması ve ısınma giderini büyük oranda arttırmasıdır.

Çalışmalarımız

EZENGİN GRUP olarak firmamız her türlü inşaat malzemesinin tedarikini sağlama konusunda lider firmalardan birisidir. İstanbul içerisinde yapılan pek çok inşaata ve binaya inşaat malzemeleri tedariki sağlamıştır. Yalıtım tuğlası da firmaların en çok tercih ettiği modeller arasındadır.

İnşaat malzemelerinin kaliteli seçilmesi projenin ve binanın kalitesini uzun vadede arttırır. Her türlü hasara ve riske karşı daha korunaklı hale getirir.

Ürünlerimizi yakından incelemek veya toplu sipariş vermek isterseniz ezengingrup.com adresinden firmaya ulaşabilirsiniz. Yalıtım tuğlası ve diğer tuğla çeşitleri hakkında detaylı ve fiyat bilgisi için firmamızı aramayı unutmayın.