Bitüm Esaslı

Özellikle su ile sık temas eden yüzeylerde su yalıtımı yapılması ileride oluşacak birçok sorunun önüne geçilmesi açısından önemlidir. Bitüm, yüksek kaynama noktasına sahiptir ve ham petrolün damıtılmasıyla elde edilir. Bitüm, çatı kaplamasında, zemin döşemesinde, yollarda, pistlerde ve otoparklarda kullanılabilir. Bitüm, hidrofobik özelliği sayesinde suyu iter ve su ile etkileşime girmez. Bitümün su itici özelliğinden dolayı bitüm esaslı su yalıtımı ürünleri sıkça tercih edilir. Ezengin Şirketler Grubu, bitüm esaslı su yalıtım ürünleri de dahil olmak üzere birçok su yalıtımı ürün hizmeti sunmaktadır.

Bitüm Esaslı Sürme Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Sürme su izolasyonunda, membran gibi ürünlerden elde edilen su yalıtımı malzemeleri sürme metodu ile uygulanır ve bu ürünler yüzeyde katılaşarak su geçirmeyen bir yapı oluşturur. Sürme su yalıtımı çeşitleri şunlardır:

  • Çimento Esaslı Sürme Su Yalıtımı: Bileşenleri arasında çimento olan ve su ile karıştırılan malzemeler ile uygulanan sürme su yalıtımıdır.
  • Poliüretan Esaslı Sürme Su Yalıtımı: UV ışınlarına dayanıklı, tek bileşenli ve çift bileşenli malzemelerin kullanıldığı türleri vardır. Yüzeye fırça ve rulo gibi malzemeler ile uygulanmaktadır.
  • Akrilik Esaslı Sürme Su Yalıtımı: Kopolimer akrilik dispersiyon bazlı bir karışımdır. UV ışınlarına dayanıklı olan ve olmayan malzemeler kullanılarak yapılan türleri bulunur.
  • Bitüm Esaslı Sürme Su Yalıtımı: Bileşenleri arasında bitüm bulunur. Likit bitüm esaslı malzemeler ve pasta formlu kauçuk/ bitüm esaslı malzemeler olmak üzere ikiye ayrılır. Uygulanışı şu şekildedir:
  • Su yalıtımı uygulanacak yüzeyler iyice temizlenmeli ve hiçbir pürüz kalmamalıdır.
  • Sürme yalıtım ürününün seyreltik hali ile bir astar kaplaması uygulanır.
  • Bitüm esaslı izolasyon ürünü sert bir fırça ile uygulanır.

Ezengin Şirketler Grubu Bitüm Esaslı Su Yalıtımı Ürünü Hizmeti

Zemin nemi, kar ve yağmur suları gibi birçok etken yapıların hasar görmesine sebep olmaktadır. Su yalıtımı, özellikle binaların dayanıklılığını çok büyük oranda artırmaktadır. Bitüm esaslı su yalıtım ürünleri, endüstri alanında sıkça kullanılmaktadır. Fiyatlar, kullanılan maddelerin içeriğine göre değişebilmektedir. Bitüm esaslı su yalıtımı ürünü hizmeti fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için Ezengin Şirketler Grubu ile iletişime geçebilirsiniz.