Kalebodur-Seramik-Granit Üstü

Su yalıtımının yapılması için, mevcut bulunan kalebodur-seramik veya granitlerin çıkarılması zorunlu değildir. Geliştirilen bazı su yalıtım ürünleri sayesinde, hali hazırda bulunan seramik-kalebodur veya granitlerin üstüne bir ara tabaka oluşturularak izolasyon işlemi uygulanabilir. Özellikle şeffaf görünen su yalıtım ürünleri kullanılır ve poliüretan veya hibrid polimer bazlı su yalıtım ürünleri kullanılabilir. Ezengin Grup, kaliteli içeriğe sahip kalebodur-seramik-granit üstü su yalıtımı ürünleri hizmeti ile en güvenilir şirketler arasında yer almaktadır.

Kalebodur-Seramik-Granit Üstü Su Yalıtımı Kullanım Alanları

Kalebodur-seramik ve granit üstü su yalıtımı uygulanan birçok alan bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Şüphesiz ki yağmur, kar suları gibi dış etkenlerden kolayca etkilenebilen teras ve balkonlar su yalıtımına en çok ihtiyacı olan alanlardır. Balkon ve teras betonundaki eğim eksiklikleri, derz çatlakları gibi sorunlar suyun binanın içerisine geçmesine neden olabilmektedir. Teras fayans üzeri su yalıtımı yapılması oldukça önemlidir çünkü derz çatlakları tekrar doldurulsa bile terasın altındaki şapta su yalıtımı olmadığı müddetçe yine su sızıntısı olacaktır.
  • Aynı şekilde, su ile sıkça temas eden bir diğer alan ise tuvalet ve banyo fayanslarıdır. Bu alanlarda da mutlaka bir fayans üstü su yalıtımına ihtiyaç duyulmaktadır.

Polyurea Su Yalıtımı Sistemi

Kalebodur-seramik ve granit üstü izolasyonda genellikle polyurea su yalıtımı sistemi kullanılır. Polyurea, izosiyanat sertleştirici ve sentetik poliol karışımından oluşur ve teras fayans üzerinde, uçak pistlerinde, seramik kaplı zeminlerde su yalıtımı ile kaplamada kullanılır. Polyurea kaplama sprey şeklinde uygulanır, estetik olarak hoş bir görüntü yaratır ve uygulaması zamandan tasarruf sağlar.

Kalebodur-Seramik-Granit Üstü Su yalıtımı Nasıl Yapılır?

İyi bir sonuç alabilmek ve daha sonra oluşabilecek problemleri en aza indirmek için su yalıtımının işinde profesyonel olan kişilerle ve kaliteli ürünler kullanılarak yapılması gerekmektedir. Kısaca kalebodur-seramik-granit üstü su yalıtımı yapımı şu şekilde özetlenebilir:

  • Su yalıtımı yapılmadan önce mevcut bulunan kaplamaların kontrolü yapılmalı, kırık, çatlak gibi unsurlar var ise tamiri yapılmalı ve yüzey pürüzsüz hale getirilmelidir.
  • Uygun su yalıtım ürünü seçilmelidir.
  • Gerek duyulursa astar uygulanmalıdır.
  • Su yalıtımı uygulaması yapılır ve kuruması beklenir.

Ezengin Şirketler Grubu Kalebodur-Seramik-Granit Üstü Su Yalıtımı Ürünü Hizmeti

Gün geçtikçe gelişen teknolojilerle birlikte su izolasyonu ve yalıtımı alanında oldukça kullanışlı ürünler elde edilmiştir. Ezengin Grup, kalebodur-seramik-granit üstü su yalıtımında bu inovatif gelişmelere uygun en kaliteli su yalıtım ürün hizmeti vermekte olan bir şirkettir.