Bitüm ve Çimento Esaslı

Bir yapının dayanıklılığını etkileyen en önemli faktörlerden biri su ile temas edilip edilmediğidir. Bitüm ve çimento esaslı su yalıtım ürünlerinin kullanılması, yapıların ömrünün çok daha uzun olmasını sağlamaktadır. Bitüm ve çimento esaslı su yalıtım ürünleri özellikle su ile temas eden havuz, su deposu gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Ezengin Grup, kaliteli içeriklere sahip bitüm ve çimento esaslı su yalıtım ürünleri hizmeti vermekte olan en güvenilir şirketlerden biridir.

Çimento Esaslı Su Yalıtımı Ürünleri

Çimento esaslı yalıtım ürünleri su ile harmanlanarak uygulanır. Bu su yalıtım ürünleri, kristalize olan ve kristalize olmayan olarak ikiye ayrılır.

  • Kristalize olan çimento esaslı su yalıtım ürünleri genellikle toz şeklindedir ve ince agregadan oluşur. Bu ürünler, beton içerisindeki boşluklara yerleşerek kristallenir ve böylece boşlukları doldurarak su izolasyonunu sağlar. Negatif ve pozitif yönden su yalıtımı olarak uygulanabilir.
  • Kristalize olmayan çimento esaslı su yalıtım ürünleri ise yalnızca pozitif yönden uygulanır ve koruyucu bir su yalıtımı sağlanır.

Çimento esaslı su yalıtımı ürünleri, yüzeysel su yalıtımı sağlayan malzemeler kategorisindedir. Bu kategorideki ürünler, sürme ve serme su yalıtımı ürünleri olarak ikiye ayrılabilir. Sürme esaslı ürünler bir fırça, rulo veya mala kullanılarak uygulanan ürünlerdir. İçerdiği malzemeye göre çimento, akrilik, bitüm ve poliüretan bazlı su yalıtım ürünleri olarak gruplandırılabilir.

Çimento Esaslı Su Yalıtımı Ürünleri Nerelerde Kullanılır?

Çimento esaslı su yalıtımı, birçok alanda sıkça kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Tuvalet ve banyolar
  • Asansör çukurları
  • Metro istasyonları
  • Tüneller

Bitüm Esaslı Su Yalıtımı Ürünleri

Bitüm esaslı su yalıtım ürünleri ıslak yüzeylere uygulanan bir kaplama malzemesidir. Bitüm esaslı su yalıtımı ürünleri uygulanmadan önce astar yapılması gerekebilir. Bu su yalıtım ürünleri genellikle temel ve perde duvarların ve toprak ile temas eden yüzeylerin yalıtımında kullanılır. Katı ve sıvı şeklinde, bir ya da iki bileşenden meydana gelen bitümlü su yalıtımı ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca, poliüretan ve kauçuk gibi farklı maddeler içeren bitümlü su yalıtım ürünleri de sıkça kullanılmaktadır.

Ezengin Şirketler Grubu Bitüm ve Çimento Esaslı Su Yalıtımı Hizmeti

Su ile sıkça temas eden alanlarda su yalıtımı yapılması oluşabilecek birçok felaketin önüne geçebilmektedir. Bitüm ve çimento esaslı su yalıtım ürünleri sağlam bir yapı oluşturduğu için yapılan su izolasyonunun kusursuz olmasını sağlar. Su yalıtım ürünlerinin fiyatları, ürünün içinde bulunan maddelere ve ürünlerin kalıcılığına göre değişebilmektedir. Sağlam ve güvenilir içeriğe sahip bitüm ve çimento esaslı su yalıtım ürünü hizmeti için Ezengin Şirketler Grubu ile iletişime geçebilirsiniz.