Çimento ve Akrilik Esaslı

Çimento ve akrilik esaslı su yalıtımı, yapıların dayanıklılığını artırmayı sağlar. Özellikle su ile temas eden yüzeylerde nem ve rutubet dolayısıyla binalarda hasarlar meydana gelebilmektedir. Çimento + akrilik esaslı su yalıtım ürünleri çimento ve akrilik sıvı polimerden oluşan iki bileşenden oluşur. Yüzeye pozitif taraftan uygulanan çimento + akrilik esaslı su yalıtım ürünleri esnek ve yarı esnek özellikte bulunabilirler.

Kullanılan Alanlara Göre Su Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir?

En iyi su yalıtım malzemesine net olarak bir cevap verilemese dahi, kullanıldığı alana en uygun su yalıtımı malzemesi seçimi kolaylıkla yapılabilir. Bazı su yalıtım ürünleri şunlardır:

  • Çimento esaslı su yalıtım ürünleri
  • Bitüm esaslı su yalıtım ürünleri
  • Akrilik esaslı su yalıtım ürünleri
  • Poliüretan esaslı su yalıtımı
  • Epoksi zemin kaplamaları
  • Polyurea sprey kaplama

Akrilik Esaslı Su Yalıtımı Ürünleri

Akrilik esaslı su yalıtım ürünleri havuz, su deposu, teras, kaplıca ve banyolarda kullanılabilir. Akrilik esaslı su yalıtımı uygulanmadan önce yüzey mutlaka temizlenmeli ve tüm kirlerden arındırılmalıdır. Su bazlı akrilik su yalıtımı ürünleri yüzeye kolayca uygulanabilir. Su bazlı akrilik su yalıtımı malzemeleri suya karşı bariyer görevi görerek çatıları, terasları ve balkonları sızıntılardan ve UV ışınlarından koruyabilir. Akrilik esaslı su yalıtım ürünleri malzeme sarfiyatını en aza indirir ve verimli bir su izolasyonu uygulanabilmesini sağlar.

Çimento Esaslı Su Yalıtımı Ürünleri

Çimento esaslı su yalıtım ürünleri su ile karıştırılarak uygulanır. Kristalize olan ve kristalize olmayan çimento esaslı su yalıtımı ürünü çeşitleri bulunur. Çimento esaslı su yalıtım ürünleri sürme esaslı ürünler grubunda yer alır ve rulo, mala gibi malzemeler kullanılarak uygulanır.

Ezengin Şirketler Grubu Çimento ve Akrilik Esaslı Yalıtım Ürünü Hizmeti

Özellikle ıslak hacimlerde, teraslarda, çatılarda ve bodrumlarda su yalıtımı yapılması oldukça önemlidir. Kullanılan su yalıtımı ürünleri arasında en sık kullanılanlardan bazıları ise çimento ve akrilik esaslı su yalıtım malzemeleridir. Çimento ve akrilik esaslı su yalıtım ürünleri de dahil olmak üzere birçok su yalıtım ürünü hizmeti fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için Ezengin Şirketler Grubu ile iletişime geçebilirsiniz.