Derz Dolgusu

Derz dolgusu, özellikle beton ve fayansların aralarında bulunan boşlukları doldurmak için kullanılan çimento veya alçı temelli bir üründür. Derz dolgu renkleri, kalınlıkları ve özellikleri kullanılacak olan alana göre değişebilmektedir. Derz dolgunun başlıca kullanım alanlarından biri banyo, mutfak, yüzme havuzları gibi yerlerdeki fayans aralarının doldurulmasıdır. Aynı şekilde, beton yüzeylerde zamanla çevresel faktörler sonucu meydana gelen çatlaklar ve boşlukların doldurulmasında da yine derz dolgu malzemesi kullanılır. Ezengin Şirketler Grubu, başta derz dolgusu hizmeti olmak üzere yapıştırma harçları, hazır sıvalar ve örgü harçları gibi birçok konuda oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

En İyi Derz Dolgu Hangisidir?

En iyi derz dolgu, flex derz dolgu olarak da bilinen silikonlu derz dolgudur. Silikonlu derz dolguların sağlamlığı çok daha yüksektir. Aynı zamanda silikon derz dolgular suya karşı da belli bir oranda dayanıklılığa sahiptir. Dış mekânlarda veya havuzlarda kullanılan derz dolgusu da genellikle daha sağlam yapıya sahip olduğu için extra silikonlu derz dolgulardır.

Derz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Derz dolgusunun işinde profesyonel olan kişilerce yapılması çok önemlidir. Güzel bir sonuç alınması isteniyorsa derz dolgusu uygulamasındaki tüm adımlar kusursuzca yapılmalıdır. Bu adımlar kısaca şu şekildedir:

  • Derz dolgusu yapılmaya başlanmadan önce derz aralarının temizliği yapılır.
  • Bir kap içerisinde belirli oranlarda su ve derz malzemesi karıştırılır. Homojen bir görünüm elde edene kadar karıştırmaya devam edilir.
  • Daha sonra oluşan derz harcı kısa bir süre dinlendirilir.
  • Dinlendikten sonra kıvamın ayarlanabilmesi için harç bir kez daha güzelce karıştırılır.
  • Bir mala yardımıyla derz harcı uygulanmak istenen yüzeye uygulanır.
  • Tüm boşluklar doldurulduktan sonra derz dolgusunun tam olarak katılaşması için 15-20 dakika kadar beklenir.
  • Son olarak yüzeydeki fazlalık derz dolgusu harcı varsa nemli bir sünger ile temizlenir.

Ezengin Şirketler Grubu Derz Dolgusu Hizmeti

Ezengin Şirketler Grubu kullandığı kaliteli markalar ve ürünlerle sunduğu profesyonel derz dolgusu hizmeti ile en ön plana çıkan şirketlerden biridir. Tüm iç ve dış mekanlarda, banyolarda, mutfaklarda uygulanabilen derz dolgusu hizmetinde en başarılı sonuçlara ulaşabilmek için Ezengin Şirketler Grubu ile iletişime geçebilirsiniz.