Yüzey Sertleştirici Ürünler

Yüzey sertleştirici ürünler, özellikle beton zeminlerde yıpranma ve aşınma gibi problemlerin oluşmasını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Yüzey sertleştiriciler çimento bazlıdır ve farklı renkleri mevcuttur. Gri, kırmızı ve yeşil renk yüzey sertleştiricilerin bulunması, bu seçeneklerin farklı zeminlere uyum sağlayabilmesi açısından önemlidir. Özellikle gri renkteki yüzey sertleştiriciler sıkça kullanılmaktadır. Yüzeye serpilerek uygulanabilen yüzey sertleştiriciler, dış etkenlere karşı çok daha dayanıklı zeminler oluşmasını sağlar. Şüphesiz ki, kullanılan yüzey sertleştirici ürünlerin yüksek kalitede olması yüzeylerin kusursuz görünebilmesi için önemlidir. Ezengin Şirketler Grubu, yüzey sertleştirici ürünler de dahil olmak üzere birçok yapı kimyasalı alanında hizmet vermektedir.

Yüzey Sertleştirici Ürün Türleri

Yüzey sertleştirici ürünler sıvı ve toz halde bulunmak üzere iki çeşittir.

  • 1.Toz yüzey sertleştiriciler betonun katılaşma esnasında uygulanırken sıvı yüzey sertleştiriciler ise komple katılaşmış olan betonlar üzerine uygulanabilir.
  • 2.Sıvı yüzey sertleştiricilerin içerisinde genellikle sodyum silikat ve lityum silikat gibi kimyasallar bulunur ve hem eski hem de yeni beton yüzeylere uygulanabilir.

Yüzey sertleştirici ürünler zemine estetik bir güzellik katarken aynı zamanda leke ve suya karşı oldukça dayanıklıdır.

Yüzey Sertleştirici Ürünlerin Kullanım Alanları

Yüzey sertleştirici ürünler işyerlerinde ve otoparklarda sıkça kullanılan yapı malzemeleridir. Yüzey sertleştiriciler, kimyasal içerikleri sayesinde yüzeylerin dayanıklılığını artırır ve bu yüzden sıkça tercih edilmektedir. Örneğin,

  • Yüzey sertleştirici ürünler fabrikalarda, garajlarda, hastanelerde, otoparklarda, bodrumlarda ve depolarda kullanılmaktadır.
  • Bu gibi alanlarda zeminin yüksek ağırlıklara dayanıklı olması gerektiğinden dolayı yüzey sertleştirici ürünler kullanılır.
  • Ek olarak, seçilen renge göre kullanılması gereken yüzey sertleştirici miktarı değişebilmektedir.

Ezengin Şirketler Grubu Yüzey Sertleştirici Ürünler Hizmeti

Endüstriyel alanlarda oldukça önem arz eden beton yüzeylerin sağlamlığı, kullanılan yüzey sertleştirici ürünler ile büyük oranda desteklenmektedir. Bu ürünlerin farklı renkte seçeneklerinin bulunması ise zemin ile uyum sağlanabilmesi açısından kolaylık sağlamaktadır. Zeminlerin belli bir süre sonra eskimesi, temizlik de dahil olmak üzere birçok faaliyeti sınırlandırabilmektedir. Bu yüzden, beton yüzey sertleştiricilerin kullanılması artık zorunlu hale gelmiştir. Ezengin Şirketler Grubu, güvenilir ve kaliteli yüzey sertleştirici ürünler hizmeti ile kusursuz ve sağlam bir zemin elde edilebilmesini sağlar.