Hazır Sıva ve Örgü Harçları

Sıva, bir yapının yüzeyindeki pürüzleri kapatabilmek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda sıvalar yüzeylerin çevresel faktörlerden korunabilmesi için koruyucu bir katman görevi görmektedir. Sıva harçları ise kum ile bazı bağlayıcılar ve suyun karıştırılmasıyla elde edilmektedir. Hazır sıva ve örgü harçları kullanılan bağlayıcı türlerine göre adlandırılır örneğin, alçı harcı, kireçli çimento harcı. Ezengin Şirketler Grubu, uzman kadrosu ve kullandığı kaliteli ürünlerle hazır sıva ve örgü harçları hizmeti de dahil olmak üzere birçok hizmet vermektedir.

Hazır Sıva Harçları ve Kullanım Alanları

Sıvalar, görsel anlamda sağladığı faydayla birlikte ısı yalıtımı, suya karşı koruma sağlanması ve ses yalıtımı gibi konularda da oldukça önemli rol oynamaktadırlar. Hazır sıva harçları, balkon altlarında, tavan veya merdivenlerin altlarında kullanılabilir. Hazır sıva uygulaması yapılacak alana göre kullanılan sıva türü değişiklik gösterebilir. Örneğin, duvarların dış yüzeylerine daha çok düz, serpme, çarpma, silme, tarak gibi sıva türleri uygulanırken iç yüzeylere ise perdahlı, yaprak ve mermer sıvalar kullanılmaktadır. Hazır sıva fiyatları ise net bir şekilde belli olmayıp sıva malzemesinin içeriğine ve miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hazır Örgü Harçları

Hazır örgü harçları tuğla, briket ve taş ile duvar örmede kullanılabilir. Duvar örgü harçlarında kireç ve kum su ile karıştırılarak çimento harcı kullanılır. Hazır duvar örgü harçları, geleneksel harçlar ile karşılaştırıldığında zamandan ve işçilikten tasarruf sağlanması açısından oldukça önemlidir. Hazır örgü harcı kullanılırken önce bir kaba su koyulur ve üzerine harç eklenir. Homojen bir karışım elde edilene kadar karıştırılır ve daha sonra bir mala yardımıyla yüzeylere uygulanır.

Ezengin Şirketler Grubu Hazır Sıva ve Örgü Harçları Hizmeti

Hazır sıva ve örgü harçları özellikle inşaat alanlarında sıkça kullanılmaktadır ve hem sarf edilen emek hem de zaman yönetimi açısından oldukça kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda sıva harçlarının içeriğinde kullanılan maddeler de sonuçta elde edilen sıvanın kalitesini belirler. Güvenilir ve kaliteli ürün içerikleriyle hazır sıva ve örgü harçları hizmeti vermekte olan Ezengin Şirketler Grubu ile iletişime geçerek tüm hizmetler ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.